İlk İzlenim ve Önemi

Diş Estetiği Bilgi Portalı

İlk İzlenimin Önemi

Diş Estetiği ve Gülümseme

Günümüz toplumunda bireylerin estetik gereksinimleri gittikçe artmaktadır. Bu gerçek bilimsel olarak da kanıtlanmıştır: İnsanlar ilk tanışmaları sırasında ilk otuz saniye – bir dakika içerisinde karşısındaki kişinin önce göz bebeklerine sonrasında dişlerine ve ağız bölgesine odaklanmaktadırlar.

Bunun bir sonucu olarak ilk kez tanıştığınız birinin sizin kişiliğinizi, zekânızı ve hatta sosyal durumunuzu belirlemesi için basit ama güzel bir gülümseme önemli bir rol oynuyor.

Bu nedenle ilk izlenim için ikinci bir şansımız olmuyor, bireylerin beyinlerinde o kişiyle ilgili pozitif veya negatif bir yargı oluşuyor. Bu bembeyaz, ışıldayan ve ahenkli gülüşünüz iyi bir izlenim bırakmamıza yardımcı oluyor.

Gülümsemenizin bireyler üzerindeki bu pozitif etkisi aynı zamanda özgüvenimizin artmasını sağlıyor, tabi ki bu da kariyerimize ve özel hayatımıza direk artı olarak yansımaktadır.

Bu nedenledir ki gelişen toplumlarda yüz estetiği ve diş estetiği gittikçe artan bir önem kazanmaktadır. Son on yılda tıpta estetik ve plastik cerrahi uygulamalarının yaygınlaşması devamında estetik diş hekimliğinin geldiği son noktalar bunu kanıtlamaktadır.

Diş Estetiği ve Estetik Diş Hekimliği Uygulamaları Nelerdir? »